Meble ułatwiające przechowywanie ubrań- co warto kupić do naszego mieszkania?

Z czasem rzeczy przybywa, co można łatwo zauważyć z biegiem lat. Nawet jeśli nie mamy tendencji do gromadzenia ubrań, w których od dawna już nie chodzimy, czasem nasza rodzina się rozrasta, a co za tym idzie- miejsca potrzeba znacznie więcej. Warto przewidzieć te tendencję już na starcie, kiedy dopiero urządzamy nasze mieszkanie wyposażając je w meble, które są pojemne i przeznaczone właśnie na ubrania czy domowe tekstylia. Pojemna, dobrze zorganizowana szafa to w końcu marzenie wielu osób. Porządek zawsze jest lepszy od bałaganu, dlatego projektu układu szaf w mieszkaniu jest bardzo ważny.

W czym przechowywać ubrania, aby zawsze mieć porządek?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest oddzielna garderoba, w której wszystko będzie miało swoje miejsce. Nie zawsze jednak mamy możliwość wydzielenia osobnego pomieszczenia pod adaptację takiej garderoby. Powinniśmy natomiast pomyśleć o naprawdę pojemnej szafie, która będzie pełnić funkcję takiej garderoby. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze meble na ubrania faktycznie dobrze sprawdzały się w praktyce przez lata- wybierajmy modele, które są naprawdę solidne. W tej roli bardzo dobrze sprawdzają się meble wykonane z drewna.

 

  • Lite drewno jest solidne i odpowiednio twarde. Tym samym, jeśli w naszym mieszkaniu stanie szafa lub drewniana komoda– nie będziemy musieli obawiać się o to, czy czasem półki nie będą się uginać od ciężaru rzeczy lub też czy ścianki mebla nie będą się odkształcać z czasem. Drewno zawsze prezentuje się doskonale i w znacznie mniejszym stopniu widać po nim upływ czasu. Jeśli będziemy odpowiednio dbać o meble drewniane i pielęgnować je we właściwy sposób, a być może nawet jeśli podejmiemy się ich ponownej impregnacji- będą wspaniale się prezentować przez lata.

 

  • W przypadku dobrze zorganizowanej szafy, ogromna rolę gra jej wyposażenie wewnętrzne. Już na starcie dobrze jest pomyśleć o tym, czy wolimy drążki, wysuwane kosze i szuflady wewnętrzne czy półki. Im bardziej przejrzysty układ garderoby tym prościej jest w niej utrzymać porządek. Nikt z nas chyba nie lubi w sytuacji, kiedy stale wyciąga z szafy te same ubrania tylko dlatego, że są one na wierzchu, a do innych ubrań dostęp jest mocno utrudniony. Warto zadbać o swoją wygodę.

 

  • Oprócz pojemnej szafy w sypialni dobrze jest też mieć dodatkowy, mniejszy mebel taki jak drewniana komoda. Zastanawiając się nad tym, w czym przechowywać ubrania pomyślmy także o przechowywaniu takich rzeczy jak bielizna czy biżuteria, które zdecydowanie najwygodniej przechowuje się w specjalnych szufladach. Komfort korzystania z takiej komody jest większy w sytuacji, kiedy ma ona cichy domyk, a co za tym idzie- jeśli otwiera się w sposób płynny i łatwy. Do szuflad komody również możemy dodatkowo dokupić specjalne organizery, które sprawią, że w ich wnętrzu zapanuje idealny porządek. Komoda w sypialni to także bardzo dobry sposób na przechowywanie zasłon, koców czy pościeli, czyli domowych tekstyliów, które zawsze dobrze jest mieć pod ręką. W komodzie mogą tez znaleźć swoje miejsce narzuty, poszewki na poduszki lub też ręczniki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *