Zamiatarki drogowe- jakie jest ich wyposażenie?

Nowoczesne zamiatarki uliczne to sprzęt, który jest bardzo dobrze przystosowany do funkcji, jaką ma pełnić w praktyce, czyli do oczyszczania ulic. Pojazdy te ewoluowały w czasie po to, aby efektywność ich pracy w terenie mogła być jak największa. Z tego też względu powstały mniejsze i bardziej kompaktowe modele zamiatarek, które są bardziej zwrotne i które mogą bez przeszkód poruszać się nawet na ograniczonej przestrzeni w centrach miast. Tego typu zamiatarki znajdziemy chociażby w Terberg Matec Polska- przedsiębiorstwie, które zajmuje się ich dystrybucją.

Zamiatanie i mycie w jednym

Podstawowym zadaniem zamiatarki drogowej jest oczyszczanie ulic, chodników, deptaków, poboczy, a nawet przystanków autobusowych z użyciem specjalnych szczotek obrotowych. Pracują one w ruchu obrotowym podrywając do góry wszelkie zanieczyszczenia. Większe śmieci są następnie zasysane przez specjalną dmuchawę. To, co na pewno jest bardzo istotne podczas regularnego szczotkowania ulic to to, aby ruch obrotowy szczotek nie powodował nadmiernego unoszenia się pyłu i kurzu, co byłoby zjawiskiem uciążliwym dla mieszkańców. Dlatego też szczotki podczas swojej pracy są na bieżąco zraszane. Tym samym, podczas jednorazowego przejazdu zamiatarki wykonywane jest zarówno zamiatanie jak i mycie. To niezawodny patent pozwalający utrzymać przestrzeń miejską w czystości.

Co jeszcze posiada na wyposażeniu każda zamiatarka drogowa?

Odwiedzając stronę https://www.terbergmatec.pl/ można sprawdzić szczegóły związane z pełnym wyposażeniem takich maszyn w zależności od modelu. Pojazdy te mogą być bardzo różnorodne- obok modeli typowo miejskich i kompaktowych w sprzedaży znajdują się także duże i bardzo wydajne zamiatarki, które swoim wyglądem przypominają już raczej auta ciężarowe. Zamiatarkami przyszłości nazywane są natomiast modele, które w zamian za napęd spalinowy są wyposażone w napęd elektryczny, który jest całkowicie przyjazny dla środowiska.

Do podstawowego wyposażenia zamiatarek należy też odkurzacz przemysłowy, a także myjka ciśnieniowa, która sprawdzi się do usuwania płynnych zanieczyszczeń czy zaschniętych zabrudzeń. Każda zamiatarka w swoim wnętrzu posiada specjalne zbiorniki. Jeden z nich to kontener na odpady, ale też warto wspomnieć o sporych zbiornikach na wodę- czystą użytkową i ewentualnie także tę zużytą podczas pracy maszyny. Kabina operatora zamiatarki jest w dużej mierze przeszklona, co usprawnia cały proces oczyszczania ulic- operator może na bieżąco śledzić pracę obrotowych szczotek, które w kompaktowych modelach zamiatarek znajdują się na froncie maszyny.