czytanie na tablecie

Jak rozreklamować bloga?

Jak zdobyć popularność dzięki blogowi?

Prowadzenie bloga jest dobrym pomysłem w momencie, kiedy faktycznie chcemy dzielić się z innymi swoją pasją lub swoimi zainteresowaniami. Poprzez bloga jest nam znacznie łatwiej dotrzeć do osób, które lubią podobną tematykę. Jest to więc sposób także na to, aby poszerzać swoją wiedzę i zdobywać coraz to nowe, ciekawe kontakty. Jednakże, każdy kto rozkręcał taką stronę od zera za pewne wie, jak trudno jest zacząć budować swoją popularność. W momencie, kiedy nikt jeszcze nie wie o naszym blogu, może się okazać nawet, że nasze wpisy spotkają się z zerową widownią lub też ich popularność będzie znikoma. Wtedy zazwyczaj zastanawiamy się nad tym, jak rozkręcić bloga i jak sprawić, aby stać się członkiem pewnej społeczności. Czas zacząć działać i przygotować się na to, że będzie to od nas wymagało pewnego wysiłku.

Postaw na jakość i daj z siebie więcej

Jeśli naprawdę interesuje nas dana tematyka, za pewne uznamy za interesujące odwiedzanie innych stron i blogów z dziedziny, w której się obracamy. Zamieszczając tam wartościowe komentarze możemy liczyć na rewizyty na naszej własnej stronie, tym samym powoli, systematycznie pracując nad popularnością swojego bloga. Wymaga to jednak zaangażowania i systematyczności. Na początku jest to żmudne zajęcie, gdyż oprócz odwiedzania innych blogów- powinniśmy także skupić się na swojej własnej stronie. Treści, jakie na niej umieszczamy powinny być interesujące, merytoryczne i dopracowane. Szablon strony powinien być przyjazny dla użytkowników. Posty mogą mieć charakter otwierający dyskusję, aby zachęcić odwiedzające nas osoby do swobodnego wypowiadania się. To bardzo ważne, aby zadbać o swojego bloga jeszcze zanim zaczniemy pokazywać go światu. Strona powinna być dostosowana do przeglądania na każdym rodzaju urządzenia, czyli powinna być responsywna.

Zawsze możemy też pokusić się o nawiązanie współpracy z jakąś inną osobą prowadzącą bloga z tej samej tematyki, który to blog cieszy się sporą popularnością. Może jakaś wspólna akcja, wyzwanie albo uczestnictwo w jakimś wydarzeniu? To również pozwoli nam zaistnieć w danej branży i przyciągnie nowych użytkowników do naszego bloga.

Aby wszędzie było o nas pełno

Warto też od razu założyć sobie stronę na Facebooku, a także konta na innych portalach społecznościowych. Możemy podjąć działania w grupach tematycznych, jakie są związane z naszą dziedziną oraz tematyką, w jakiej jest utrzymany nasz blog. Możemy też odwiedzać fora tematyczne i tam się wypowiadać tym samym zachęcając forumowiczów do tego, aby więcej informacji mogli pozyskać właśnie z naszego bloga. Dobrą odpowiedzią na pytanie o to, jak rozreklamować bloga jest też zaprojektowanie kampanii marketingowej chociażby w takim narzędziu jak Google Ads. Budżet na rozruch wcale nie musi być duży, jednakże nawet niewielka kwota pozwoli nam zwiększyć ruch i pozyskać użytkowników, którzy być może będą chcieli do nas wracać. Pamiętajmy jednak, aby dobrze dobrać słowa kluczowe pod kątem tego, że jednak nie będziemy nic sprzedawać za pośrednictwem naszego bloga. Frazy mogą mieć więc charakter bardziej ogólny i informacyjny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *